Rodzaje kart kredytowych

Jak dobrze wiadomo, karty kredytowe same w sobie należą do kart płatniczych, ale nie można zapominać o tym, że one także dzielą się na kilka różnych rodzajów. Naprawdę warto jest wiedzieć o nich możliwie jak najwięcej, bowiem często są one stworzone z myślą o poszczególnych oczekiwaniach oraz wymaganiach klientów, zatem znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie dosłownie zawsze może ze sobą nieść całe mnóstwo ciekawych korzyści. Fakt, wiele z nich dla niektórych osób jest kwestią wyłącznie samego prestiżu, nie można jednak zapominać o tym, że dają nam one wiele realnych korzyści.

Standardowe karty kredytowe

Każda karta kredytowa, która nie jest kartą złotą, platynową lub czarną (czyli tzw. kartą premium) należeć będzie z dużą dozą prawdopodobieństwa do kategorii kart standardowych. Karty standardowe wydawane są osobom pełnoletnim, posiadających zdolność kredytową po zaakceptowaniu złożonego przez nie wniosku o wydanie karty.

Karty kredytowe Premium (złote, platynowe, czarne)

O tym, czy bank przyzna nam konkretny rodzaj karty zależy przede wszystkim stan naszego majątku. Na przykład, dla tych najbogatszych klientów zarezerwowana jest czarna karta, z której mogą korzystać osoby umieszczające na swoim koncie w banku rzeczywiście wysokie sumy. Co ważne, nie jest to tylko kwestia samego prestiżu i możliwości „pochwalenia się” taką właśnie kartą, bowiem korzystanie z niej oznacza również prowadzenie współpracy z bankiem na bardzo szczególnych warunkach.

W przypadku czarnej karty klienci nierzadko powierzają bankowi opiekę nad praktycznie całym swoim majątkiem, otrzymując w zamian za to dostęp do bardzo wielu usług teoretycznie mało związanych z samymi kwestiami finansowymi, takimi jak możliwość odbywania dowolnego rodzaju leczenia za granicą, czy nawet przelotów specjalnie zarezerwowanym właśnie dla VIP-ów samolotem.

Oczywiście, aby móc cieszyć się różnymi dodatkowymi korzyściami nie musimy wcale być od razu milionerami oraz posiadaczami czarnej karty. Jednym z najciekawszych rodzajów takiej właśnie specjalnej karty może być przede wszystkim platynowa karta kredytowa – w wielu bankach do jej otrzymania wystarczą nam miesięczne dochody w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych, dzięki czemu lista osób które mogą sobie na to pozwolić dosłownie zawsze jest bardzo długa.

Karty kredytowe partnerskie

Pomijając wszystkie te karty typu „premium”, na szczególną uwagę zasługują również rodzaje kart kredytowych tak zwane partnerskie karty kredytowe, które są obecnie oferowane przez zdecydowaną większość banków. Oprócz tego warto jest pamiętać także i o tym, że wcale nie musimy korzystać z żadnego konkretnego rodzaju takiej karty aby po prostu móc cieszyć się wieloma ciekawymi możliwościami, bowiem zawsze możemy najzwyczajniej wybrać standardowy rodzaj karty, który jest doskonale znany każdemu z nas.

Równocześnie jednak jeżeli tylko mamy taką właśnie możliwość to jak najbardziej warto jest nieco bliżej zastanowić się właśnie nad kartami premium – fakt, w niektórych przypadkach naprawdę trudno jest je dostać, ale jeżeli tylko już się nam to uda, to korzyści jakie mogą z tego wynikać często są wprost niesamowite. Doskonale pokazują one zresztą, że niektóre karty kredytowe stworzone są dla osób o naprawdę dużym majątku które po prostu cenią sobie łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych usług z tym związanych – nie trzeba w końcu chyba nawet mówić o tym, że korzystanie z takiej na przykład czarnej karty może w ogromnym wręcz stopniu ułatwiać wiele sytuacji w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *