Karta kredytowa Diners Club z promocją 200 zł – czy warto?

Karty kredytowe Diners Club zapewniają przywileje, które szczególnie mogą zainteresować podróżujących samolotami. Teraz mają oni dodatkowy argument za wyrobieniem takiego plastiku. To sięgająca 200 zł premia przyznawana pod łatwym do spełnienia warunkiem.

W Polsce i większości krajów Zachodu rynek kart płatniczych zdominowany jest przez dwie organizacje: Visę i Mastercard. Jednak działają na nim także mniejsze podmioty. Jednym z nich jest Diners Club International. Co ciekawe to właśnie za sprawą twórców tej firmy rozpoczęła się w 1949 r. historia kart płatniczych.

Kto może otrzymać premię za wyrobienie karty Diners Club?

Wydawca ten postanowił mocniej zaistnieć na polskim rynku, dlatego wraz z sopocką firmą Blue Services zorganizował promocję. Można w niej zdobyć nawet 200 zł za wyrobienie karty kredytowej Diners Club i obniżyć do zera opłatę za jej użytkowanie.

Premia ma charakter zasilenia rachunku karty. Oznacza to, że zmniejsza ona istniejące na nim zadłużenie lub powiększa (tworzy) nadwyżkę.

Trwająca do 31 marca trzecia edycja „Blue Bonus III” skierowana jest do nowych klientów organizacji. Wykluczeni są z niej wszyscy obecni i byli posiadacze plastików z logo tej firmy.

Bonus wynosi 100 zł dla karty Diners Club Traveler (z limitem 3000 zł) i Diners Club LOT (z limitem 15.000 zł). W ramach promocji opłata roczne za te plastiki jest obniżana do 0 zł.

Premię 200 zł otrzymają osoby, które zawrą umowę o Diners Club Premium Vintage (limit to 30.000 zł). Opłata roczna w I roku trwania umowy wynosi 500 zł.

Ważne! Promocja dotyczy produktu kredytowego, więc wiąże się z koniecznością badania zdolności kredytowej. W związku z tym wydawca może poprosić nas o dokumenty potwierdzające dochód, np. wyciąg z konta i zaświadczenie z zakładu pracy.

Jak zdobyć premię za wyrobienie karty Diners Club?

  1. Do 31 marca zarejestrować się na stronie promocji
    Wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych
  2. Do 31 marca złożyć wniosek za pośrednictwem otrzymanego linku
  3. Aktywować kartę na infolinii
  4. W ciągu 30 dni od aktywacji wykonać plastikiem jedną płatność bezgotówkową na dowolną kwotę.

Przekazanie nagrody

W ciągu 14 dni od spełnienia warunków Diners Club poinformuje o tym fakcie organizatora akcji. Następnie w ciągu kolejnych 14 dni zasili rachunek karty odpowiednią premią. Zatem maksymalny czas oczekiwania na bonus to 28 dni od wykonania wymaganych zadań.

Ile kosztuje karta kredytowa Diners Club?

Wyrobienie karty kredytowej Diners Club odbywa się bezpłatnie. Poza promocją (od II roku) opłata roczna za kartę Diners Club Traveler wynosi 100 zł, a za kartę Diners Club LOT – 350 zł. Za plastik Diners Club Premium Vintage płaci się 1000 zł rocznie.

Pamiętajmy o odsetkach, które są naliczane, gdy nie uregulujemy długu w terminie. Dodajmy, że okres bezodsetkowy w Diners Club trwa do 59 dni i należy do najdłuższych na rynku. Ponadto wysokość odsetek umownych jest niższa niż u konkurencji, ponieważ wynosi 8 proc. (większość wydawców nalicza odsetki maksymalne, czyli 10 proc.).

Za pobranie gotówki w bankomacie zostaniemy obciążeni prowizją 5 proc.

Wielką zaletą instrumentów wydawanych przez Diners Club jest darmowe ubezpieczenie podróży zagranicznych. Brak opłat dotyczy sytuacji, gdy koszty wyjazdu opłaciliśmy kartą tej organizacji.

Dzięki tym plastikom można szybciej przejść kontrolę na wybranych lotniskach. Ponadto z kartami LOT i Vintage zbiera się punkty w programie Miles&More.

Aktywne używanie nośników (obroty na 1000 zł w ciągu poprzednich 30 dni) wydanych przez tę organizację zapewnia też darmowy wstęp do saloników lotniskowych. Przy czym liczba bezpłatnych wejść jest limitowana do 5-10 w zależności od posiadanego plastiku.

Czy warto?

Warunki zdobycia premii w promocji Diners Clubu są bardzo łatwe do spełnienia (jedna płatność na dowolną kwotę). Przyznawany bonus (100-200 zł) również należy do atrakcyjnych. Jednak pamiętajmy, że od II roku trwania umowy posiadanie karty tej organizacji wiąże się z niemałymi kosztami. W zamian możemy cieszyć się przywilejami przydatnymi w podróżowaniu samolotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *