nav-left cat-right
cat-right

Ranking kredytów w koncie

Ranking kredytów w koncie

Kredyt w rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym to kolejna opcja sfinalizowania zakupu sprzętu RTV, AGD etc. Zasadniczo kredyt w koncie przeznaczony jest dla stałych klientów w banku przy stabilnych comiesięcznych wpływach.

Niektóre banki oferują możliwość przeniesienia rachunku wraz z historią i na jej podstawie udzielają nowym klientom możliwość skorzystania z kredytu w koncie.

Limit kredytu w koncie uzależniony jest od średniomiesięcznych wpływów na konto, może on przekroczyć nawet trzykrotność miesięcznych wpływów. Dużą zaletą kredytu w rachunku jest możliwość nieskorzystania z niego. Brzmi dość absurdalnie, jednak przyznany kredyt, gdy go nie wykorzystamy nie generuje nam kosztów. W przypadku kart kredytowych bank najczęściej pobierają roczną opłatę, nawet w sytuacji, gdy z karty nie korzystamy. W kredycie ponosimy jednorazową opłatę za przyznanie limitu kredytowego.

Kolejna zaleta kredytu w koncie to dopasowanie wysokości spłaty zadłużenia do własnych potrzeb, czyli to klient decyduje kiedy i ile spłaci. Oczywiście im dużej nie płacimy, tym większe koszty kredytu.

Poniższa tabela przedstawia najtańsze naszym zdaniem oferty kredytu w koncie. Należy jednak zwrócić uwagę, iż do kosztów należałoby zaliczyć koszta prowadzenia i funkcjonowania rachunku osobistego w tym banku. Jeśli zatem nie mamy konta w danym banku, a chcemy skorzystać z jego oferty kredytu w rachunku, należałoby przyjrzeć się kosztom konta osobistego.

Nazwa banku

Nazwa produktu

Prowizja

Oprocentowanie

Koszt kredytu

PNB Paribas

Konto z pakietem M

0,00 %

0,00 %

99,5 zł

Volkswagen

e-Direct

1,00 %

13,49 %

426,58 zł

Toyota

Konto osobiste

1,00 %

13,50 %

426,86 zł

Deutsche

Db Net

2,00 %

12,99 %

465,93 zł

Millenium Konto internetowe 0,00 % 18,00 % 500,79 zł

Źródło: Opracowanie własne na podstawie stroni internetowych banków, stan aktualny na 10-10-2011

Porównując oferty kilku banków w ramach kart kredytowych, zwykłych kredytów gotówkowych oraz kredytów w rachunkach rozliczeniowo-oszczędnościowych, musimy jednoznacznie stwierdzić, iż to BNP Paribas posiada aktualnie najtańszy kredyt. Jedyny koszt przyznania kredytu to obowiązkowe ubezpieczenie, które wynosi 1,99 % liczone od kwoty kredytu. Praktycznie darmowa pożyczka w BNP jest możliwa w ofercie konta osobistego w Pakiecie S do kwoty 3 000 zł oraz do 7 500 zł w pozostałych pakietach. Niestety utrzymanie konta oraz spełnienia warunków przyznania darmowej pożyczki nie należy do najprostszych i najtańszych. Niemiej jeśli zarabiamy powyżej 1500 zł miesięcznie i uczynimy z konta PNB naszym głównym kontem osobistym, oferta jest wręcz rewelacyjna.

Opinie i pytania

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *